Kayıtlar

Dizi Yorumu| Doctor Who!

Aşık olunan ve sizi kendine bağlayan şeyleri bilir misiniz a dostlar? İşte bu dizi benim için öyle! Size bu dizinin hayatımdaki birçok insandan daha önemli olduğunu iddia edebilirim. Abarttım mı? Belki, çok çok az..

Aslında ismini çok duyduğum ama hiç izlemeyi düşünmediğim bir diziydi DW. Hatta bana "İlerde Doctor Who isteyeceksin ve ona aşık olacaksın." deselerdi- gülmezdim çünkü çekingen olmak😒 Neyseki o günleri de geride bıraktım💪 

Odamı toplarken çekmecenin en dibinde bir dergi gördüm. İçine bakıp incelediğimde son sayfadaki DW posteri dikkatimi çekmişti. O gün izlemeye başladım ve iki yıldır hala izliyorum. 

Bol maceralı ve zaman-uzay teorileriyle dolu bir dizi. Kabul The Doctor fazla bilimsel konuştuğunda bazen anlamıyorum ama anladığım kısımları bana yetiyor. Ayrıca, siz ilgili misiniz bilmem ama ben oldukça ilgiliyim, zamanda ve uzayda yolculuk yapması mükemmel bir şey. Bir de uyarı da bulunayım: hiç beklemediğimiz anda sizi ağlatabilme gibi bir huyu var. O yüzden yan…

Gerçek Aptallar Çevresindekileri Aptal Yerine Koyar..!

Hepimizin hayatında kendini zeki sanıp çevresindekilere aptal muamelesi yapan insanlar vardır sanırım. Sizi bilmem ama benim hayatım baş köşesinde var bir tane.

Bunlar öyle insanlardır ki sizi yalanlarıyla uyuturlar. Sonra siz bir gün, bu uyumadığın bir gece de olabilir, bu insanların yalanlarını yakalarsınız. Sinirlenirsiz falan işte, sıradan şeyler anlayacağınız.

 Bu insan sizin için gerçekten değerli olabilir. Ailenizden biri de olabilir. Eğer ailenizden biriyse vah halinize. Işte o zaman yalanını yüzüne vuramayıp her gün çevrenizdekilere nasıl da yalan söylediğini izlersiniz. Ona acırsınız. Ama kötü olan nedir biliyor musunuz? Sizin de onun kadar acınacak halde olmanız...

*

Bazı gerçekler vardır. Hiç öğrenmemiş olmayı dilediğiniz gerçekler... Siz hiç size yalan söylenen ve sizin bunu fark etmediğiniz günlere dönmek istediniz mi?

*

Bu tip insanlar aptaldır. Daha da kötüsü karşınıza geçip size "aptal" derler. Hakaret ederler. Sizse gururunuzu da alıp odanıza kapanırsınız. Bu ins…

Toplum ve Algıları| Güzellik

Merhaba,

Son zamanlarda yazarlar tarafından sıkça ele alınan bir konuyla geldim. 

Güzellik...

Yaşadığımız yüzyılda dünya nüfusunun yarısından fazlası, benim tabirimle, insanların kabuğuna bakıyor. Peki neden kabuklar bu kadar önemli? Neden insanların gözü ondan başka bir şey görmüyor?

Bunun nedeni elbette önyargı. Ben burda benim hiç önyargım yok demiyorum. Çünkü her insan gibi malesef benim de var. Ancak ben diğerlerinin aksine kabukları önemsemiyorum. Benim için önemli olan tek kabuk benim kabuğum. Bu zaten, istisnalar dışında, kimin için önemli değil ki? 

Evet güzelliğe geri dönelim. Bu algıyla yaşamımızın her anında karşılaşıyoruz. Bunu fark etmeyen kör olmalı. Çünkü şuan insanların gözünde önemli olan tek şey güzellik. İşin daha acıklı yanı: İnsanlar sadece topluma göre "güzel" olanlara aşık oluyor. Aşk gibi bir duyguyu bile bu şekilde kirletiyorlar ya. Ah! Cidden sinir bozucu!

Bir de insanların kişiliklerini dış görünüşüne göre yargılayanlar var. Onlara  yorum yapmayı kesinl…

Anime Yorumu| Haikyuu!!

Resim
Merhaba,
İlk animem ile karşınızdayım.


Aşk konulu şeyleri sevmeyen veya artık sıkılanların gözdesi olabilir. Yayınladığı üç sezon hakkında konuşmak gerekirse neredeyse hiç aşk yoktu. O yüzden gönül rahatlığı ile izleyebilirsiniz.
" Voleybol terimleri hakkında hiçbir şey bilmiyorum. İzlesem de anlamam." diye düşünenler, öyle düşünmesinler. Çünkü anime aynı zamanda Voleybol ile ilgili şeyler hakkında bilgi veriyor. Voleybol oyuncusu olduğum halde benimde bilmediğim şeyleri anlattığı doğrudur.
Haikyuu!! belki de beni Voleybolu sevdiğim için etkilemiş olabilir. Ama izleyenlerin çoğu sever diye düşünüyorun. Çünkü neredeyse her bölümünde bir olay oluyor. Dolu dolu yani. Ayrıca gerçekten çok komik. Çok da akıcı. İnsanı içine çekiyor, heyecanlandırıyor. O yüzden şiddetle öneriyorum.
Puanlama yapmayacağım çünkü sayılar bu animeyi değerlendiremez. En azından ben öyle düşünüyorum.
İzleyenler varsa onlarla konuşabiliriz. Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin. Blogumun sohbet tadında olduğunu …

Yanlış Anlaşılma| Özgüven eksikliği

Resim
Yeniden Merhaba,

Size günlük hayatta sık sık yaşadığım bir durumla geldim.
Yanlış anlaşılma.
Bir insan hep mi yanlış anlaşılır arkadaş? Ben aynen öyleyim. Bunun nedenini keşfetmek uzun sürdü ama sonunda buldum. Özgüven eksikliği...
Önemsiz gibi görülen özgüven eksikliği yanlış anlaşılmaların ana sebeplerinden birisi. Özgüvensiz insan, fikirlerini açıklamaktan çekinir ve rahatça dile getiremez. Bu durum yanlış anlaşılmalara zemin hazırlar. Olan yine yanlış anlaşılana olur. Kırılan, üzülen ve ezilen taraf yanlış anlaşılandır. 
(Özgüven eksikliği hakkında daha fazla bilgi almak için: https://www.tavsiyeediyorum.com/makale_9684.htm adresine gidebilirsiniz.)
Benim özgüven eksikliğimin nedeni küçümsenmek. Bunu bana acımanız veya benim için üzülmeniz için söylemiyorum. Zaten böyle bir şeyi istemiyorum da. Sadece şunu merak ediyorum: Bir insan neden başka bir insanı küçümser? 
Birisini devamlı küçümserseniz bu küçümsenen kişinin hayatında olumsuz olaylara neden olur. Küçümseyen insan herşeyden önce …